Tisztelt Betegek! Tisztelt Hozzátartozók!

A betegellátás zavartalanságának biztosítása és a betegtársak jogainak tiszteletben tartása érdekében, 2024. március 29-től a beteglátogatás rendje kórházunkban:

• Hétfőtől péntekig: 15:30-tól 17:00 óráig,
  • Szombaton, vasárnap és ünnepnapokon:

délelőtt 10:30-tól 11:30-ig,
délután 15:30-tól 17:00 óráig

A higiénés rendszabályok fokozott betartása mellett, az alábbiak szerint engedélyezett a látogatás:

• A kórteremben egy beteg mellett egyszerre maximum két látogató tartózkodhat, legfeljebb 30 percen át.
  • A látogatók a betegágyra nem ülhetnek!
  • Amennyiben a beteg állapota megengedi, a kórtermen kívüli látogatást javasoljuk. Erre lehetőség van az osztály társalgójában, az emeleti társalgóban vagy szép idő estén a kellemes kórházi parkban. Szabadban történő látogatás estén a látogatók száma nem korlátozott.
  • A látogatók kézfertőtlenítése a látogatás előtt kötelező, a látogatás után ajánlott.
  • Az osztályon történő tartózkodás alatt cipővédő használata kötelező.
  • Tíz éven aluli gyermeket saját érdekében ne hozzanak látogatóként a kórházba, mert számos veszélynek, betegségnek, lelki megrázkódtatásnak tehetik ki.
  • Beteglátogatásra csak fertőző betegségben nem szenvedő személyek érkezhetnek.
  • A fertőző betegek korlátozottan látogathatók a higiénés szabályok betartása és védőfelszerelés használata mellett.

A nem látogatható betegek esetében, 16:00 órától – 17:00 óráig a kórház Betegfogadó épületében adhatják át Intézményünk dolgozóinak a hozzátartozónak szánt, gondosan felcímkézett (beteg neve, osztály megnevezése) csomagot.

Az Egészségügyi törvényben előírt kapcsolattartási jogokat biztosítjuk a betegek számára, ennek értelmében:

• A súlyos állapotú beteg (önmagát fizikailag ellátni képtelen, fájdalmai gyógyszerrel sem szüntethetők, pszichés krízishelyzetben van) megjelölhet egy nagykorú segítő személyt, aki mellette tartózkodhat látogatási időn túl is 9 és 18 óra között.
  • Kiskorú vagy értelmi fogyatékossággal élő beteg esetén szülője, törvényes képviselője, illetőleg az általa vagy törvényes képviselője által megjelölt egy nagykorú személy tartózkodhat mellette.
  • Szülő nő esetén az általa megjelölt nagykorú személy, a vajúdás és szülés időtartama alatt folyamatosan vele lehet.
  • Az Egészségügyi törvény rendelkezései a beteg által megjelölt egy személy tartózkodását teszik lehetővé, ezen felüli személyekre a látogatási szabályok érvényesek. A segítő személyek sem zavarhatják a betegellátást és a betegtársak nyugalmát.
  • A beteget Kórházunkban is megilleti a vallási meggyőződésének megfelelő egyházi személlyel való kapcsolattartásnak és vallása szabad gyakorlásának joga.
  • Biztosítjuk a végstádiumú betegtől való búcsúzás lehetőségét.

Az itt felsorolt kivételek esetében, a hozzátartozónak a kérését az osztályvezető főorvosnak kell jeleznie.

Kisvárda, 2024. március 28.