Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztály

Osztály megnevezése: Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztály (AITO)

Címe: 4600 Kisvárda Árpád u. 26.

Helye: Technológiai tömb földszintjének keleti oldala

Telefon:

Osztály: 06-45/502-151

Iroda: 06-45/502-100/3947 mellék

Ébredő: 06-45/502-100/4601 mellék

Osztályvezető főorvos: Dr. Erdélyi Norbert

Osztályvezető ápoló: Deák Csilla

Tevékenységi kör, osztály bemutatás:

• Az általános és vezetéses érzéstelenítés végzése az intézet egész területén.
  • Az általános intenzív ellátás biztosítása:
  • Intenzív kezelés, ápolás és megfigyelés:
  • Az AITO biztosítja az intenzív kezelést, ápolást és megfigyelést a veszélyeztetett vagy felborult életfunkciójú betegek részére. Az alapfeladat zavartalan ellátása mellett indokolt esetben prae-, vagy postoperatív őrzésre is átvesz betegeket.
  • Tüneti kezelés:
  • Életmentő, aspecifikus tüneti kezelés (pl: újraélesztés, lélegeztetés stb.).
  • Oki kezelés: Az ellátás során törekedni kell a vitális funkciózavarok okainak gyors tisztázására ill. megszüntetésére.
  • A betegek műtét előtti vizsgálata.
  • Aktívan közreműködni az intézet bármely osztályán folyó újraélesztésben.
  • Részvétel az oktatásban és továbbképzésben.
  • Részvétel a tudományos munkában.

Beutalás rendje, felvétel kritériuma:

Az intenzív osztályra a műtőből, más osztályról, esetenként más intézményből kerülnek a betegek sürgősséggel, előzetes megbeszélés alapján felvételre. A szakrendelőben beutalóval fogadjuk a betegeket.

Mit hozzon magával felvételkor:

• személyi igazolványát, lakcím kártyáját, TAJ kártyáját
  • amennyiben van korábbi zárójelentéseit, ambuláns lapjait és egyéb vizsgálati eredményeit
  • rendszeresen szedett gyógyszerei listáját
  • tisztálkodási eszközöket
  • az osztály kiemelt higiéniai helyzete miatt minden egyéb személyes tárgy és élelmiszer behozatala előzetes megbeszélés után történik.

Lehetőleg ne hozzon magával:

Ékszert, nagyobb értékű pénzt, bankkártyát. Az Intézmény nem vállal felelősséget a behozott értékekért, csak kizárólag akkor, ha kérik annak elzárását.

Étkezés:

Naponta háromszor, illetve szükség szerint lehetőség van dietetikus szaktanácsadásra és diéta igénybevételére.

Látogatási rend:

A beteglátogatás rendjét a Betegtájékoztatók menüpont alatt találja.

Lehetőség szerint a látogatás 16 és 17 óra között történjen. A kórteremben, betegeknél egy időben 2 látogató tartózkodhat, megfelelő védőöltözetben, és a higiénés rendszabályok figyelembe vételével. Ha az osztályon látogatási időben beavatkozás, betegellátás történik, a látogatók türelmét kérjük.

Érdeklődés a beteg állapotáról:

Részletes felvilágosítást az osztályos betegek állapotával kapcsolatban személyesen, látogatási idő keretében, vagy telefonon 15 és 17 óra között a +36 45 502 110 - es számon csak az orvos adhat a megnevezett legközelebbi hozzátartozónak. Az osztály szakdolgozói a beteg általános állapotát érintő kérdésekben adhatnak felvilágosítást.

Elbocsátás az osztályról:

A betegszállítás (más intézménybe, otthonába) orvosi elrendelés alapján, a beteg állapotának és igényének figyelembe vételével történik. Megrendelését az osztályon kijelölt munkatárs végzi.