EFOP-2.2.18-17-2017-00064

EFOP-2.2.18-17-2017-00064

A kedvezményezett neve: Felső-Szabolcsi Kórház
Kiírás kódszáma: EFOP-2.2.18-17-2017-00064
Projekt címe: Betegbiztonság növelését célzó komplex fejlesztések a Felső-Szabolcsi Kórházban
A támogatási szerződés hatálybalépésének időpontja: 2017. október 9.
A projekt időtartama: 2017. november 1. – 2018. október 31.
A támogatás összege: 77 973 383 HUF
Támogatási intenzitás: 100 %

Sikeres pályázat keretében új fejlesztések valósultak meg a Felső-Szabolcsi Kórházban, amelyek a betegbiztonság növelését célozzák. Az Európai Uniós forrású pályázat 12 hónap alatt valósult meg, 77,973 millió forint támogatási összegből, 100 %-os intenzitással.

A projekt keretében támogatást igénylő Felső-Szabolcsi Kórház a betegbiztonság növelését célzó komplex infrastrukturális fejlesztése valósult meg. A pályázati felhívásban megcélzott kórház higiéné fejlesztését végezték el a kórházi fertőzések megelőzése érdekében, flexibilis endoszkóp mosó rendszer bevezetésével együtt a fekvőbeteg osztályokon és a gasztroenterológiai szakrendelőben.

A projekt keretében fejlesztett területek:

• Kézhigiénét ellenőrző rendszer alkalmazása.
  • Kórtermi fertőtlenítést segítő fali adagolók és kórtermi ágyra csatolható adagolók felszerelése.
  • UV ellenőrző szett használata a takarítás minőségének ellenőrzésére.
  • Kórtermi zárófertőtlenítéseket ellátó eszközök használata.

A projekt keretében megvalósuló fejlesztések átfogó célja: az egészségügyi dolgozókra nehezedő nyomás csökkentése, a betegellátás minőségének javítása, valamint a betegek és hozzátartozóik elégedettségének növelése.

A fejlesztésé eredményeként csökken a kórházi fertőzések száma, nő az ellátott betegek biztonsága.

A projekt megvalósításának ideje: 2017.11.01 - 2018.10.31. (12 hónap). A projekt tervezése és megvalósítása során az esélyegyenlőség és környezetvédelmi szempontok érvényesítésével kapcsolatos elvárásokat a támogatást igénylő figyelembe vette.