2020-07-24

Az autizmus egy idegi-fejlődési rendellenesség, ami csökkent mértékű társadalmi kapcsolatokban, kommunikációs képességekben, abnormális viselkedési és érdeklődési mintázatokban nyilvánul meg.

Autizmussal élő gyermekek egészségügyi szakellátása

Az autizmus minden értelmi szint mellett előfordulhat, és gyakran társul más fogyatékossággal,
fejlődési zavarral. Ennek megfelelően a klinikai kép igen sokféle lehet, az autizmus súlyossága,
az értelmi színvonal, az egyéb képességek, illetve fogyatékosságok és a gyermek személyisége függvényében.
Az autizmussal élő gyermekek egészségügyi szakellátása sokszor speciális igényeket követel.
Ezek a gyerekek sokszor furcsán, kiszámíthatatlanul viselkednek. Nehéz velük a tömegben való várakozás,
vizsgálatokra, kezelésekre való sorban állás.
Ellátásunkban nagyon fontos, hogy mind az egészségügyi személyzet, mind pedig a betegtársak,
szülők megértőek és türelmesek legyenek és fogadják el azt, hogy vannak „másként viselkedő” gyermekek is.
Kórházunk a „MOST ÉLSZ” Egyesülettel összefogva szeretné megkönnyíteni az autista gyermek
és az őket nevelők egészségügyi ellátását azzal, hogy az Egyesületnél kártyát igénylő autisták
számára intézményünkben soron kívüli ellátást biztosít.

A „Most Élsz”kártya az Egyesületnél igényelhető, melynek elérhetősége:
Most Élsz Egyesület
4400 Nyíregyháza, Városmajor u.2.
06/70 421-3449
mostelsz.e@gmail.com

Közösen tegyünk azért, hogy az autista gyermekek egészségügyi ellátása kellemes és akadálymentesített legyen!

Köszönjük, ha Ön is segíti munkánkat!