2018-10-17

Kórházunkban is megrendezésre került az újraélesztés bemutatása.

Indíts újra egy szívet!

Az Újraélesztés október 16-ai Világnapja alkalmából, kórházunkban is megrendezésre került az újraélesztés bemutatása.
Némi elmélettel és gyakorlati bemutatóval készültünk a Sürgősségi Betegellátó Osztályról munkatársaimmal. A helyszín adva volt, mivel kórházunk forgalmas aulája erre a célra is alkalmasnak bizonyult. Bemutattuk az alapszintű betegvizsgálatot, a légzésvizsgálatot s az újraélesztés lépéseit.
Szerettük volna felhívni a kórházunkba látogatók figyelmét az újraélesztés fontosságára, arra, hogy az újraélesztés egyszerű és könnyen elsajátítható, bizonyítva azt, hogy életet menthet.
Az érdeklődők között számos család volt, ahol nemcsak a szülők, hanem a gyerekek is lelkesen bekapcsolódtak és megpróbálták „Samu bácsit” a mellkasnyomással újraéleszteni.
Ez a pár perc talán maradandó lesz számukra.

Kropkóné Popovics Tímea

Az eseményen készült fényképek.