2021-10-29

2021. október 30-ától visszavonásig.

Tisztelt Betegek! Tisztelt Hozzátartozók!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy 2021. október 30-ától visszavonásig, a Szent Damján Görögkatolikus Kórházban

TELJESKÖRŰ LÁTOGATÁSI TILALOM

lép érvénybe, a koronavírusos megbetegedések emelkedő száma miatt.

BETEGEKNEK KÜLDENDŐ CSOMAG ÁTADÁSA:

A hozzátartozók 15.00 órától – 16.30 óráig, a kórház Betegfogadó épületében adhatják át Intézményünk dolgozóinak a hozzátartozónak szánt, gondosan felcímkézett (beteg neve, osztály megnevezése) csomagot, illetve itt vehetik át a beteg által összekészített holmikat.

Kérjük, hogy a meghatározott időben csak egy fő hozzátartozó érkezzen!

A vonatkozó jogszabályban előírt kapcsolattartási jogokat jelen intézkedés bevezetésével sem korlátozzuk Intézményünkben.

LÁTOGATÁSI TILALOM ALÓL FELMENTÉST KAPHAT:

• Végstádiumú beteg esetén közvetlen családtagja vagy korábban általa megjelölt személy,
  • kiskorú beteg esetén a szülő vagy törvényes képviselő,
  • szülő nő esetén az általa megjelölt személy, a vajúdás és szülés időtartama alatt,
  • értelmi fogyatékossággal élő beteg esetén szülője, törvényes képviselője, illetőleg az általa vagy törvényes képviselője által megjelölt személy,
  • a beteget megilleti a vallási meggyőződésének megfelelő egyházi személlyel való kapcsolattartásnak és vallása szabad gyakorlásának joga.

Az itt felsorolt kivételek esetében, ha a hozzátartozó a beteg mellett kíván tartózkodni, erre vonatkozó kérését az osztályvezető főorvosnak kell jeleznie.

Megértésüket, együttműködésüket köszönjük!

Kisvárda, 2021. október 29.