2021-03-04

COVID megbetegedések miatti változásokról a betegellátásban.

TISZTELT BETEGÜNK!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a COVID megbetegedések számának jelentős emelkedése miatt, és a járvány terjedésének megakadályozása érdekében a Felső-Szabolcsi Kórházban határozatlan időre elhalasztjuk a nem sürgős járó-, és fekvőbeteg ellátást.

A jelenlegi járványügyi helyzetben mindkét formában kizárólag indokolt, sürgős esetek ellátását tudjuk biztosítani.

A már előjegyzési időponttal rendelkező betegek részéről kérjük, hogy beérkezésük előtt konzultáljanak háziorvosukkal vagy kezelőorvosukkal, akik döntést hoznak az ellátás szükségességéről. Előjegyzési időponttal még nem rendelkező betegek – beutalóköteles vagy beutalómentes szakrendelések esetén is – szintén előbb háziorvosukkal vegyék fel a kapcsolatot a sürgősség eldöntésének céljából.

Onkológiai ellátásra érkező betegeinket kedden 9-11 óra között fogadjuk.

Daganatos megbetegedések szűrővizsgálatának céljából érkező betegeinket előjegyzés biztosítását követően tudjuk fogadni.

Szülészeti gondozás a kezelőorvossal egyeztetve változatlan formában folytatódik.

Valamennyi akut ellátást igénylő, mentőszállítással érkező beteget – szakmától függetlenül – a nap 24 órájában fogadunk.

A gyógyszerjavaslat adása, gyógyszerfelírás telemedicinális szolgáltatás formájában továbbra is működik.

E-mailen történő kapcsolatfelvételre a koronavirus@kisvardakorhaz.hu e-mail címen van lehetőségük.

A változásokról folyamatosan tájékoztatni fogjuk Önöket.

Kisvárda, 2021.03.05.