2021-08-19

Tisztelt Érdeklődők!

A Szent Damján Görögkatolikus Kórházban 2021. augusztus 24-től megkezdjük a SARS-CoV-2 IgG típusú antitest kimutatás vizsgálatát.

A SARS-CoV-2 IgG antitest szint meghatározásával megállapítható, hogy átesett-e a páciens a SARS-CoV-2 fertőzésen, illetve kimutatható a betegség vagy oltás után kialakult védettség szintje is. Az elvégzett vizsgálat után leletben nyilatkozunk arról, hogy a páciens szervezetében jelen vannak- e a koronavírus tüskefehérje elleni semlegesítő antitestek.

A lelet a 60/2021 (II.12) Kormányrendelet alapján felhasználható a védettségi igazolvány igényléséhez.

A vizsgálat térítésköteles, térítési díja: 8700 Ft.

Amennyiben igénybe kívánja venni a vizsgálatot, az alábbi útmutatást kövesse:

• A kórház Betegfogadó épületén áthaladva, jelezze a rendészeti munkatársunknak, hogy koronavírus antitest vizsgálatra érkezett. Nem kell a terminálból sorszámot kérnie.
  • Keresse fel kórházunk Pénztárát, ahol megtörténik a térítési díj befizetése.
  • Ezt követően jelentkezzen a Központi laboratórium beteginformációjánál, ahol a befizetést igazoló számlát, és a bejelentkezéshez szükséges okmányokat (Taj-kártya, személyazonosító igazolvány) bemutatva, megtörténik a vizsgálatra történő regisztrálás.
  • Regisztrációt követően, kérjük foglaljon helyet a laboratórium váróhelyiségében, és várja meg amíg munkatársunk beszólítja az antitest kimutatásához szükséges vérvételre.
  • Az eredmény 1-3 munkanapon belül megtekinthető az EESZT Lakossági portálján (https://www.eeszt.gov.hu/), vagy személyesen is átvehető kinyomtatott formában a központi laboratórium beteginformációs pultjánál.

Kiegészítő információk:

Központi laboratórium:

Helye: Főépület 2. emelet, a szakrendelők felől közelíthető meg lépcsőn vagy lift igénybevételével.

Rendelési (vérvételi) idő: Hétfőtől péntekig: 800 -1400 óráig

Pénztár:

Helye: Főépület szakrendelő felőli bejáratával szemben.

Nyitvatartási idő:

Hétfőtől csütörtökig: 830 -1530 óráig (ebédidő: 12-1220-ig),