2019-01-31

- avagy segítsük döntésében a fiatalokat

A Felső-Szabolcsi Kórház ebben az évben is a tavalyi évhez hasonlóan lehetővé teszi az egészségügyi pálya iránt érdeklődő középiskolásoknak a kórházi életbe való betekintést. Szakmát, hivatást találni egy folyamat. A 16-17-18 éveseket széles érdeklődési kör jellemez, a fiatalok nyitottak és talán éppen egy ilyen személyes kontakt kapcsán döntik el sokan, hogy a gyógyító pályát fogják választani. Felelősséggel tartozunk mi egészségügyi dolgozók is, hogy a jövő nemzedékeit milyen módon ” vezetjük be” ebbe a számukra rejtélyes de ugyanakkor érdekes világba. A megismerés legjobb és legcélravezetőbb módját a személyes találkozást biztosítja kórházunk. Az érdeklődő fiatalok először egy általános képet kapnak a Felső-Szabolcsi Kórházról, a gyógyító osztályokról, szakrendelésekről az itt folyó munkáról.
Ezt követően különböző szakmák bemutatásával és az érintett osztályokra való ellátogatással kézen foghatóvá tesszük a betegellátás folyamatát. Széles a skálája a gyógyító foglalkozásoknak, nem kell eldönteni egy ilyen látogatás során, hogy ápoló, orvos vagy esetleg gyógytornász szeretne lenni a diák. De a tanulók pályaismeretei bővülhetnek, azt itt szerzett tapasztalatok jelenthetnek alapot a későbbi pálya választásban. A mai nap bemutatásra és kerül a Sürgősségi osztály, a Fül- Orr Gégészeten az osztály és a Mozgásterápiás részleg. Közben minden helyszínen folyik a gyógyító munka!

Csubákné Natkó Andrea vezető gyógytornász