2019-03-22

Kérjük a kedves betegeket és hozzátartozókat, hogy osztályaink zavartalan működése és a betegek optimális gyógyulása, kezelése érdekében tartsák be a beteglátogatás intézményi szabályait:

• A kórházi látogatási rend egységesen minden osztályra vonatkozóan:

Hétköznap: délelőtt 10-11 óráig, délután 15-17 óráig
Hétvégén és ünnepnapon: délelőtt 10-11 óráig, délután 14-17 óráig

• A látogatás fennjáró betegek esetén a kórtermen kívül történjen a többi beteg nyugalmának biztosítása érdekében. Erre lehetőség van az osztály társalgójában, az emeleti társalgóban vagy szép idő estén a kellemes kórházi parkban. Kórteremben csak a fekvő, ágyhoz kötött betegeket látogassák.
  • A hosszú látogatás fárasztó lehet a beteg számára, különösen, ha csoportosan terhelik az amúgy is legyengült, fáradékony beteget. Ezért kérjük, hogy a betegek nyugalma és gyógyulása érdekében egyszerre 2 főnél többen ne látogassák őket, és ezt korlátozzák maximum 30 percre.
  • A beteg állapotától függően - a beteg érdekeit szem előtt tartva - a kezelőorvos korlátozhatja a látogatók számát és a látogatás időtartamát.
  • Súlyos állapotú betegek, kiskorú betegek, ill. szülőnő esetén, ha a hozzátartozó a beteg mellett kíván tartózkodni, erre vonatkozó kérését az osztályvezető főorvosnak kell jeleznie.
  • Járványveszély esetén a hatóság látogatási tilalmat rendelhet el, ilyenkor a betegek semmilyen indokkal sem látogathatók.
  • Tizenkét éven aluli gyermeket saját érdekében ne hozzanak látogatóként a kórházba, mert számos veszélynek, betegségnek, lelki megrázkódtatásnak tehetik ki.
  • Kérjük, hogy a látogatás során a többi beteg nyugalmát ne zavarják. Ha a kórteremben fekvő betegnél vizsgálatot, vagy beavatkozást kívánnak végezni, úgy – hivatkozva az emberi méltósághoz való alapjogra – a látogatóknak el kell hagyniuk a kórtermet.
  • Vizitek alatt a kórtermekben látogatók nem tartózkodhatnak!
  • A látogatók kézfertőtlenítése a látogatás előtt és után ajánlott, védőpapucs használata kötelező.
  • Látogatás alkalmával ügyeljenek a kórház tisztaságának megőrzésére és betegeink nyugalmára. A beteg ágyára ülni, vagy arra ruhaneműt helyezni nem szabad.
  • A beteg számára élelmiszer csak az orvos vagy az ápolónő előzetes megkérdezése után hozható be.

Kisvárda, 2019.03.14.

Együttműködését köszönjük!