2022. december 7-én került megrendezésre Nyíregyházán a Jósa András Oktatókórházban a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Egészségügyi Szakdolgozók XVII. Tudományos Napja. A kiváló szervezésnek és a tartalmas előadásoknak köszönhetően a résztvevők most is újabb és újabb tapasztalatokkal gazdagodhattak, megoszthatták egymással jógyakorlataikat.

A rendezvény különlegességéhez az is hozzájárult, hogy kórházunk főigazgatója, Hegyi Henrik D. előadása nyitotta meg a szakdolgozói konferenciát. „Hogyan tudnék élni nélküled?” – talán az egyik legismertebb dal hazánkban, ennek a kérdésnek pedig a koronavírus járvány kirobbanása is megmutatta az aktualitását. Főigazgató úr előadásában kiemelte a team-munka és az összefogás jelentőségét, részletesen beszélt arról is, hogyan működtek intézményünk osztályai egyfajta „mátrix-ként” együtt, amikor szükség volt minden erőre. A szakdolgozók áldozatos és kitartó munkája nélkül ez biztosan nem valósulhatott volna meg. A délutáni programban pedig Petranics Marianna prezentációja a „segítő kéz erejét” szemléltette.

Ez az esemény tökéletes színtere volt a Semmelweis Napi és Ápolók Napi kitüntetések átadásának is.

Intézményünk kitüntetettjeire is méltán büszkék lehetünk.

Semmelweis Napi kitüntetésben részesült:

Ádám Lászlóné - Központi Műtő

Dr. Károlyné Stumpf Katalin – Rehabilitációs Osztály

Szopkóné Markos Erzsébet – Neurológiai Osztály

Ápolók Napi elismerésben részesült:

Bodnár Péterné – Belgyógyászati Osztály

Haskó Mónika Krónikus – Belgyógyászati Osztály

Kovácsné Szabó Ildikó - Tüdőgondozó

Szívből gratulálunk munkatársainknak!

Az eseményen készült fényképek az alábbi linken tekinthetők meg: