2024-01-29

A karkötőket a nőgyógyászati szakrendeléseinkre érkező páciensek között osztottuk szét

Fontosnak tartjuk mind a lakosság, mind a szűkebb célcsoportok részére szóló, prevencióra való felhívásokat, amelyhez minden megkeresés alkalmával örömmel csatlakozunk. Nem volt ez másként a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar Védőnői és Prevenciós Tanszékének megkeresését illetően sem, így csatlakozhattunk az Európai Méhnyakrák Megelőzési Héthez.

Ebből az alkalomból immár hagyomány azoknak a gyöngykarkötőknek a készítése, amelyek kiosztásra kerülnek a betegek között, szimbolizálva a gyógyulásba vetett hitet és azt a lelki támogatást, hogy az érintettek sincsenek egyedül a problémájukkal. Ebben az évben Ajak város Védőnői Szolgálata is részt vett a programban, nekik köszönhetően érkeztek meg a kórházunk számára készült karkötők, melyeket a nőgyógyászati szakrendeléseinkre érkező páciensek között osztottunk szét.